ZAKRES PRAC
  • Strategia pozycjonowania marki

  • Projekt nowego wizerunku

  • Projekt systemu opakowań

  • Odświeżenie komunikacji wizualnej i marketingowej

  • Projekt strony www i sklepu online

  • Materiały POS

FANEX

ZADANIE:

Wzmocnienie pozycji lidera rynku w ramach wieloletniej opieki nad marką – rebranding i komunikacja.

SYTUACJA WYJŚCIOWA:

Fanex to lider rynku produktów przeznaczonych dla gastronomii, który jest klientem Studio DN od wielu lat. Można powiedzieć, że znamy się nie od dziś – projektowaliśmy wszystkie opakowania marki w ciągu jej wieloletniej obecności na rynku. Jako rozpoznawalny brand w swoim segmencie, Fanex stał się w ciągu lat przykładem dla innych produktów. Tego rodzaju pozycja wymusza na markach działania mające na celu odróżnienie na półce. Między innymi dlatego wspólnie z Fanexem zdecydowaliśmy się przeprowadzić operację wizerunkową. Głównym założeniem była modernizacja, podkreślająca wysoką jakość produktów, które zna cała Polska. Całość działań oparliśmy na kluczowej przy tworzeniu wizerunku marki strategii pozycjonowania. 

REZULTAT:

W pierwszej kolejności odświeżyliśmy logo Fanex. Zachowaliśmy w nim element kuli z towarzyszącymi kroplami ketchupu. Symbol został jednak uproszczony i ograniczony do dwóch kolorów. W ten sposób udało nam się uwypuklić w obrębie całej marki jej charakter premium. W opakowaniach zachowaliśmy charakterystyczny i rozpoznawalny kształt butelki. Jednak, uprzedzając działania konkurencji, Fanex zdecydował się na impaktowy, wyróżniający kolor premium – czarny. Ponadto koncept graficzny nowych opakowań oparliśmy na liczbach. Do produktów i layoutów przypisaliśmy numerację, co dodatkowo podkreśliło odrębność brandu i pozwoliło uporządkować bogate portfolio produktów naszego klienta. Dla ułatwienia dodaliśmy też małe symbole, które jasno określają zastosowanie konkretnych produktów.

KOMUNIKACJA:

Rebranding został przeprowadzony w harmonii z hasłem – „Ulubiona marka polskich szefów kuchni”. Zdecydowaliśmy się na podkreślenie profesjonalizmu, wysokiej jakości oraz pokazanie procesu przejścia z rodzinnego przedsiębiorstwa do producenta o statusie korporacyjnym. Powstała nowa i jednolita strategia komunikacji marki w oparciu o stronę firmową, sklep online, reklamy, katalog i standy.