ZAKRES PRAC
  • Audyt opakowań na receptę

  • Projekt systemu opakowań na wszystkie rynki sprzedażowe 

  • Standaryzacja systemu na rynek polski i zagraniczny

  • Opracowanie ponad 300 szablonów oraz szkolenie dla działu opakowań

  • Nadzór nad wdrożeniem na rynek kazachski

  • Rozwinięcie systemu na leki szpitalne 

POLPHARMA

ZADANIE:

Rebranding systemu opakowań leków na receptę.

SYTUACJA WYJŚCIOWA:

W obliczu zapowiadanych przez Ministerstwo Zdrowia zmian w systemie prawnym oraz w odpowiedzi na sygnały płynące ze środowiska farmaceutów Grupa Polpharma postanowiła wdrożyć nowy system opakowań leków na receptę. Celem projektu było zwiększenie czytelności opakowań, minimalizacja ryzyka pomyłek w aptece i dzięki temu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów. Poprzedni system opakowań Polpharmy został opracowany również w Studio DN w 2006r. Kolejnym etapem była modernizacja opakowań pod kątem uczytelnienia dawki leku na opakowaniach.

REZULTAT:

Stworzyliśmy spójny system opakowań dla leków na receptę. Został on wdrożony we wszystkich spółkach Grupy Polpharma – Polpharmie, Medanie, Polfie Warszawa i Santo (w Kazachstanie) oraz na wszystkich rynkach sprzedaży. Projekt systemu został nominowany w konkursie Dobry Wzór.

 

Wzięliśmy pod uwagę między innymi oznakowanie grzbietów opakowań tak, by farmaceuta sięgając po lek z aptecznej szuflady mógł bez problemu wybrać właściwy produkt, we właściwej dawce. Koncepcję graficzną oparliśmy o diament – charakterystyczny symbol pojawiający się na wszystkich opakowaniach, w różnych kolorach odpowiadających dawkom i wybicie nazwy leku tak, by nie było wątpliwości przy wydawaniu i przyjmowaniu preparatu.