top of page

Valletto - rebranding

Zmiana wizerunku marki.

Top Food to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, dla którego pracujemy od 2019 roku. W portfolio firmy znajduje się kilkanaście marek, a tym razem mieliśmy przyjemność zmienić wizerunek Valletto – artykułów gospodarstwa domowego.

 

Valletto to marka, która nie w pełni wykorzystała potencjał dobrego, wyróżniającego opakowania. Siłą firmy są produkty dobrej jakości w przystępnej cenie, ale te cechy dotyczą wielu innych brandów dostępnych na rynku. Dlatego opakowanie powinno pozwolić przyciągnąć wzrok klienta danego segmentu – przekonać go o jakości i nie wystraszyć zbyt „premium” wizerunkiem.

Projektowanie dla konkretnej półki cenowej to zawsze wyzwanie. Jako projektanci zawsze chcemy tworzyć najlepsze możliwe opakowania, ale naszym celem jest sprzedaż i budowanie rozpoznawalności marki, a nie nagrody w świecie designu (chociaż, gdy się pojawiają – świętujemy). Dlatego każdy nasz projekt poprzedza audyt i budowa solidnej strategii wizerunkowej, jeśli marka jej nie posiada. Tylko na tej podstawie możemy stworzyć projekt, który trafi w swoją grupę docelową i zostawi konkurencję w tyle. To zadanie udało się wykonać dla Valletto w 100%.

papiery toaletowe na niebieskim tle i logo marki valetto
bottom of page