Kreatywni nie próżnują podczas pandemii

Podczas gdy niektóre marki musiały wycofać się ze swoich pomysłów na zaktualizowanie logotypu do pandemicznych czasów (McDonald's w Brazylii przeprasza), graficy wykorzystują czas odosobnienia i proponują własne modernizacje. Szczególną popularność w ostatnich tygodniach zdobyły propozycje słoweńskiego projektanta, Jure Tovrlijana. Jego pierwszą serię - logotypy na czas pandemii - obejrzało już ponad 130 tysięcy użytkowników Behance.

W ostatnich dniach grafik poszedł za ciosem i zaproponował coś na czasie - plakaty znanych seriali w wersji "kwarantannowej". W końcu skoro jesteśmy w domach, mamy więcej czasu na oglądanie? W DNie praca zdalna jest obecna od dawna, ale jak już znajdziemy czas na seriale, damy znać ;)


Więcej prac Jure tutaj


Po rozluźnieniu się przy projektach logotypów czas zauważyć, że środowisko kreatywne zareagowało na realne potrzeby dzisiejszych czasów. Na uwagę zasługuje na przykład Mark Weiser, który udostępnił na swoim profilu zaprojektowane przez siebie przyłbice do druku 3D. Dobra inicjatywa!Paweł Jońca zachęca do wydrukowania plakatu swojego autorstwa, by podziękować bohaterom tej pandemii - pracownikom medycznym. Plakat tutajMartyna Wójcik-Śmierska przygotowała serię plakatów. Możemy tam znaleźć zarówno te, które dziękują bohaterom walki z Covid-19, jak i takie, które można wykorzystać z profilaktyce antywirusowej.