top of page

Projektowanie identyfikacji wizualnej

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu niewiele się mówiło o identyfikacji wizualnej jako istotnym aspekcie budowania wizerunku marki. Czas zweryfikował jednak, że jest to szczególnie istotna sprawa - i możemy w tym pomóc! Gwarantujemy profesjonalne projektowanie identyfikacji wizualnej. Dopasujemy się do najbardziej wymagających klientów.

Cel projektowania identyfikacji wizualnej to ułatwienie odbiorcom postrzegania - dzięki spójnemu systemowi graficznemu będą łatwiej rozpoznawać markę. Ponadto może też przyczynić się do wyróżnienia kampanii reklamowych czy oferty na tle konkurencji.


Identyfikacja wizualna - czym jest?


Identyfikacja wizualna polega na wybraniu określonych czcionek, kolorów i innych elementów graficznych (np. logotypów). A te zostają wykorzystane przy tworzeniu różnego rodzaju treści marketingowych. Warto dodać, że projektowanie identyfikacji wizualnej ma nie tylko wyróżnić przedsiębiorstwo, ale jednocześnie wywołać pozytywne reakcje potencjalnych klientów. Warto zadbać o to, żeby logo firmy wyglądało tak samo niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.


Zalety identyfikacji wizualnej 


Wśród zalet wykorzystywania identyfikacji wizualnej wymienia się:
-    zwiększenie rozpoznawalności marki;
-    szybką rozpoznawalność wśród dostawców i kontrahentów;
-    oszczędność czasu związaną z jasnym systemem określającym prezentację marki;
-    spójność działań marketingowych;
-    łatwość w komunikacji wewnątrz i na zewnątrz firmy;
-    dopasowanie prezentacji wizualnej do charakteru pracy przedsiębiorstwa.
Projektowanie identyfikacji wizualnej - Księga CI
Projektowanie identyfikacji wizualnej wiąże się także ze stworzeniem Księgi CI (Corporate Identity Guide). Jest to zebranie informacji dotyczących tego, jakich zabiegów używać w działaniach marketingowych oraz jak to dokładnie robić. Mogą pojawić się tam różne warianty logotypów czy wybrane czcionki, a także projekty gadżetów reklamowych pokroju teczek czy notatników.


Jak pracujemy?


Przed rozpoczęciem projektowania przeprowadzamy dokładny wywiad z klientem celem poznania jego potrzeb i preferencji czy pomysłów, a także przeanalizowania działalności marki. Następnie dokonujemy analizy konkurencji. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić, jakie działania będą skuteczne - nie warto tworzyć projektów do złudzenia podobnych do identyfikacji wizualnej innych marek.

Nasze zadania obejmują znalezienie rozwiązania zgodnego z branżą, a zarazem wyróżniającego się na tle przedsiębiorstw konkurencyjnych. Takie podejście pozwala nam dopasować się do wymagań najbardziej wymagających klientów i wykonać skomplikowane projekty. Główne cele to nie tylko zadowolenie klienta, ale także przyczynienie się do zwiększenia świadomości na temat jego marki oraz poprawa wyników finansowych - to wszystko jest możliwe.

Projektowanie identyfikacji uwzględnia wykonywanie logotypów czy druków firmowych - chodzi na przykład o pieczątki, wizytówki, papier firmowy, teczki reklamowe, segregatory, nadruki na koperty czy notatniki. Określamy kroje czcionek oraz kolorystykę, a także oznakowanie wewnątrz i na zewnątrz firmy. Możemy też zaprezentować różne przykłady użycia identyfikacji wizualnej. Korzystamy z nowoczesnych programów graficznych, a nasze projekty są przystosowane do użycia w zakładach produkcyjnych. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie tworzenia opakowań produktów.


Dlaczego my?


Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu prezentacji wizualnej - nie bez powodu zaufały nam setki klientów. Mieliśmy okazję obsługiwać takie marki, jak Tymbark, Łowicz, NIVEA, Polpharma czy Kompania Piwowarska. Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta, niezależnie od tego, czy prowadzi niewielką firmę, czy potężną korporację. Stawiamy profesjonalizm na pierwszym miejscu, dzięki czemu można mieć pewność, że wykonana przez nas usługa będzie satysfakcjonująca dla klientów.

W razie zainteresowania zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Chętnie odpowiemy na pytania i przygotujemy wstępną ofertę. Warto postawić na profesjonalny branding prowadzonego przedsiębiorstwa!
 

bottom of page