top of page

SALMEX - projekt wzorniczy

Projekt wzorniczy leku na astmę

Leki na astmę to gigantyczny rynek, dlatego naszą pracę rozpoczęliśmy od stworzenia silnej identyfikacji dla marki Salmex, zbudowaną w oparciu o takie hasła przewodnie jak wolność, swoboda oddechu i życie bez ograniczeń. 

Te słowa-klucze naprowadziły nas na kształt, który najpełniej je oddaje. Tak powstał unikalny wzór leku Salmex, kształtem zbliżony do głowy ptaka (inspiracją były papugi) i nawiązujący do swobodnego oddychania pełną piersią. Można pomyśleć, że ograniczała nas jedynie wyobraźnia, ale w rzeczywistości to właśnie ona i kreatywność musiały znaleźć swoje granice. Mechanizm inhalatora musiał zostać sprytnie zabudowany, uroda opakowania nie mogła górować nad jego funkcjonalnością i łatwością użytkowania – pracowaliśmy przecież nad lekiem, po który sięgają ludzie w momentach, gdy zależy im na swobodnym oddechu – jego używanie musiało być intuicyjne i łatwe.

 

Wszystkie te cechy wpłynęły na ostateczny wynik procesu projektowego. Powstał produkt, który jest użyteczny w swej formie i unikalny w kształcie, zgodny z założeniami i pozostający w symbiozie z całą komunikacją marki na rynku. Takie wyzwania w pracy projektanta dają nam okazję do stworzenia nie tylko ciekawych projektów, ale i pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. Mimo wielu lat na rynku niezwykle cenimy takie okazje do tworzenia synergii między wyobraźnią, kreatywnością i praktyczną stroną procesu projektowego.

 

Salmex_06.jpg
Salmex_01.jpg
bottom of page