top of page

OSM ŁOWICZ - rebranding

Stworzenie spójnego systemu opakowań i nowej strategii komunikacji marki

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu to marka, której tradycje sięgają 1906 roku. Firma o ponad 100 latach doświadczenia, z bardzo rozbudowanym portfolio. Podstawowym problemem był niespójny wizerunkowo system opakowań oraz słabo widoczny branding na opakowaniach, przez co marka była mało odróżnialna na półce sklepowej.

 

Głównym celem było stworzenie silnego, rozpoznawalnego wizerunku opartym na mocnym brandingu. Wspólnie z Klientem zdecydowaliśmy się wrócić do korzeni marki i charakterystycznego dla mleka łowickiego koloru granatowego. Był to jedyny rozpoznawalny element identyfikacji wraz z logo z Łowiczanką. Bazując na DNA marki stworzyliśmy spójny, nowoczesny system opakowań w oparciu o silny branding, pasiaki i apetyczne wizualizacje produktowe. Dzięki wykorzystaniu koloru, który zajmuje minimum ¼ opakowania zawłaszczyliśmy barwę granatową dla marki Łowicz i uzyskaliśmy dużą "impaktowość" na półce sklepowej. Marka uzyskała silny, nowoczesny wizerunek dzięki uspójnieniu systemu opakowań. Elementem projektu było unowocześnienie logotypu, które miałoby na celu wzmocnienie rozpoznawalności marki poprzez napis Łowicz, a nie tylko symbol Łowiczanki. Propozycja zyskała aprobatę dla wykonania tego kroku w przyszłości.

W nowej komunikacji dla marki Łowicz postawiliśmy na emocje: na łączenie – zbliżanie do siebie ludzi przy wspólnym posiłku. Stąd główne hasła „Łowicz łączy pozytywnie”– „Łowicz łączy pokolenia”. Marka ma budzić dobre, pozytywne emocje i dzięki temu budować relacje z klientami.

Opakowania marki Łowicz
3 kobiety pijące mleko
bottom of page