top of page

ARTYKUŁY

BRANŻOWE

Screen Shot 2020-08-18 at 13.13.21.png

Czy istnieją reguły, których stosowanie w projekcie ma wpływ na postrzeganie produktu przez konsumenta? Tak – neuroobrazowanie wskazało potencjał przewidywania naszych wyborów na podstawie reakcji mózgu na określone bodźce. Aby je wywołać, należy stosować potwierdzone badaniami, określone zasady projektowe.

Screen Shot 2020-08-18 at 13.32.22.png

Czy jesteśmy świadomymi konsumentami? Ilekroć wchodzimy w interakcję z dowolnym przedmiotem – meblem, autem czy produktem w sklepie – mózg podejmuje decyzje w ciągu kilku sekund. Kształt jest ważnym elementem w tym procesie, a jego projektowanie to więcej niż zadbanie o to, co „miłe dla oka”. Nie myślimy racjonalnie ani linearnie – posługujemy się obrazami. To oznacza, że obraz, którego dostarczył nam przedmiot ma tylko kilka sekund, by wywołać reakcję.

signs.png

Na naszych oczach zachodzą zmiany, których ostateczny kształt wciąż jeszcze przed nami. Jedno jest pewne – powrót do rzeczywistości, którą znaliśmy jest niemożliwy. Wszystkie branże rynku stoją w obliczu wyzwania, z jakim dotychczas nie musieliśmy się mierzyć. Kluczem do sukcesu stają się więc marki, które zaoferują więcej, niż inni. Aby to osiągnąć firma potrzebuje obrać zdecydowany kierunek – na budowanie spójnych, wyróżniających systemów opakowań, opartych na wyróżniającym wizerunku.

Screen Shot 2020-08-18 at 13.13.21.png

Co sprawia, że opakowanie naprawdę wyróżnia się z masy innych? Jakie materiały należy wykorzystać, aby wywołać określone zachowania, spostrzeżenia i emocje u konsumenta? Jak opakowanie może wpłynąć na naszą ocenę jego zawartości? Neurodesign próbuje udzielić odpowiedzi na te i więcej pytań, wykorzystując wiedzę na temat funkcjonowania mózgu do projektowania skutecznych produktów i opakowań.

szef.jpg

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że świat po pandemii zmieni się w stopniu, który trudno dzisiaj przewidzieć. Powrót do rzeczywistości, którą znaliśmy jest niemożliwy. Musimy się na to przygotować, zwłaszcza gospodarczo. Przetrwanie rynkowe jest w jeszcze większym niż dotychczas stopniu zależne od tego, jak zadbamy o swoją markę.

Screen Shot 2020-08-18 at 13.32.22.png

„Piękne = dobre” to błąd myślowy, w który wpadamy nieświadomie, zwany efektem halo. Nie jest sekretem, że mamy tendencję do automatyzacji swoich opinii na podstawie pierwszego wrażenia. W obliczu piętrzących się dowodów, że estetyka ma niebagatelne znaczenie w sukcesie produktu, psychologia projektowania opakowań stała się ważnym punktem zainteresowania marketerów i producentów.

Screen Shot 2020-08-18 at 13.13.21.png

Nowa normalność, która nas czeka po pandemii, to z dużą pewnością kryzys, ale i szansa dla marek. Przetrwają najsilniejsi? Nie. Przetrwają i wygrają te marki, które się przygotują. A podstawowym elementem przygotowania się jest najcenniejszy, zawsze widoczny aspekt – wizerunek. Na to, co stanowi jego siłę, składa się kilka czynników. Rozłóżmy je na składowe.

bottom of page